Toruń - Przygoda z nauką - Biuro Obsługi Turystycznej PROFESJONALL

TORUŃ – jest najstarszym miastem w Polsce założonym przez Zakon Najświętszej Maryi Panny – Krzyżaków. To tu urodził się Mikołaj Kopernik. Toruń słynie też z pierników, o których legenda dotarła do wszystkich krajów Europy. Zespół Starego Miasta został wpisany na Listę UNESCO.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa zaprasza do swojego gotyckiego wnętrza na podróż do krainy papieru i druku, prezentując unikatowe zbiory pras drukarskich i jedyne w Polsce eksponaty. Muzeum czerpie z bogatej historii XVIII-wiecznej papierni w Lubiczu i Pruskiej Łące oraz XIX-wiecznej historii drukarstwa toruńskiego.

Wytwarzamy Pierniki - Dlaczego pierniki z Torunia są tak słynne? Na czym polega ich wyjątkowość? Każdy może odpowiedzieć na te pytania sam wykonując pierniki w czasie specjalistycznych warsztatów - poznając tajemnicę ich smaku i wypieku.

Kopernik i Astronomia - zapraszamy do poznania miejsc związanych z Mikołajem Kopernikiem. W ramach wycieczki poznamy jak dzisiaj bada się kosmos, zobaczymy największy radioteleskopo Uniwersytet Mikołaja Kopernika w TORUNIU - wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej to uzdolnieni studenci i naukowcy światowej klasy. Tu kształcą się również specjaliści w dziedzinie fizyki medycznej, automatyki i robotyki, technologii informacyjnej i komunikacyjnej (ICT), informatycy i projektanci najnowocześniejszych technologii, wynalazcy i konstruktorzy. To tutaj budowane są podstawy rozwoju przyszłych technologii, tych najnowocześniejszych: kwantowych i nanotechnologii.

Program

Uwaga

Wycieczka może być realizowana zależnie od chęci w formie 1 dniowego lub 2 dniowego wyjazdu

• przejazd

• warsztaty papiernicze w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, podczas których młodzież ma możliwość zdobycia merytorycznej wiedzy z zakresu dawnych rzemiosł, ale też sama sprawdzi jak czerpie się papier i obsługuje dawne prasy drukarskie;

• zwiedzanie Starówki w Toruniu wpisanej na Listę UNESCO: Krzywa Wieża, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika i Piernikowa Aleja Gwiazd;

• warsztaty z wypiekania pierników według receptur sprzed 500 lat każdy osobiście wyrobi ciasto piernikowe, uformuje wzór piernika, upiecze w specjalnym piecu i zabierze własne „dzieło” do domu;

• lekcja z edukatorem w Centrum Astronomii UMK w PIWNICACH, zwiedzanie obserwatorium, którego początki sięgają 1947r., kiedy, zainicjowano budowę pierwszego pawilonu obserwacyjnego z obrotową kopułą o średnicy 5 m. Prowadzone tu badania koncentrują się na radioastronomii. W tym celu skonstruowano tu dwa radioteleskopy: mniejszy o średnicy 15 m i większy o średnicy 32 m, który jest największym tego typu urządzeniem w Europie Środkowej.

• po zwiedzaniu zakwaterowanie w obiekcie noclegowym, obiadokolacja, nocleg.

Zapraszamy na 2 dni

FORT IV - zabawy w musztrę wojskową i podchody - integracja w obiekcie fortyfikacji wojskowych Torunia. Fort został wybudowany w latach 1878-1884 jako trzeci z kolei fort toruńskiego pierścienia fortecznego, a zarazem pierwszy, w którym zastosowano odcinki wału dolnego piechoty. Obecnie jest jednym z lepiej zachowanych toruńskich fortów i służy jako świetna baza noclegowa.

Zapewniamy, w zależności od wybranej wersji

• autokar turystyczny, obsługę 1 lub 2 kierowców, opłaty parkingowe i drogowe;
• zakwaterowanie w pokojach typu studia z łazienkami (miejsce zakwaterowania zależne jest od wczesnej rezerwacji i terminu);
• wyżywienie zgodnie z ustaleniami grupy;
• pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych;
• bilety wstępu do wybranych zwiedzanych obiektów, parków;
• ubezpieczenie NNW;
• opłata na TFG i TFP.

 

 

 

 

 

CENA

Już od 189 zł /os - 1 dzień

Już od 269 zł / os - 2 dni

Cena ustalana jest indywidualnie dla danej klasy i zależy od wybranych atrakcji, wyżywienia, noclegów i liczby uczniów - udział nauczycieli jest wliczony w cenę.

 

 

REZERWACJA

Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 17 uczniach i 2 opiekunach.

Dokonaj rezerwacji

 

Biuro Obsługi Turystycznej Profesjonall | Polityka prywatności | Logowanie|  Dla agentów

1990 - 2023

Opracowanie JPM Olsztyn

Prawa autorskie zastrzeżone.

 

Przedstawione na stronie propozycje imprez oraz wskazane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przed dokonaniem pełnej rezerwacji każdorazowo informujemy o wszystkich kosztach wyjazdów, wolnych miejscach i innych ważnych informacjach decydujących o bezpieczeństwie na wakacjach.