Litwa z realaksem - Biuro Obsługi Turystycznej PROFESJONALL

WILNO – stolica Litwy, miasto o 700 – letniej historii, przez wielki związane z Polską. Cenny zespół obiektów zabytkowych Starówki został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest głównym ośrodkiem nauki i kultury polskiej na Litwie. Jest centrum biznesowym i finansowym krajów bałtyckich i jedyną stolicą europejską znajdującą się na pograniczu dwóch starych cywilizacji: łacińskiej i bizantyjskiej. W tym wielowiekowym i wielokulturowym mieście do dziś żywy jest duch tolerancji narodowościowej i wyznaniowej.

TROKI – powstały w drugiej połowie XIV wieku po wybudowaniu malowniczo położonego systemu obronnego wraz z zespołem zamkowym Księcia Witolda. Położone są w odległości 28 km od Wilna, nad jeziorem Galwe. Są miejscem, które zachwycało niegdyś wielu poetów. Wśród nich byli Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki.

DRUSKIENNIKI - litewskie uzdrowisko cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem osób chcących skorzystać z profesjonalnie zorganizowanych zabiegów rehabilitacyjnych oraz terapii zdrowotnych opartych na piciu wód mineralnych. Miasteczko położone jest w okolicach lasów, w parku i w okolicach jezior.

1 DZIEŃ

• Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przejazd do DRUSKIENNIK – największego i najsłynniejszego uzdrowiska położonego w środku największego kompleksu leśnego na Litwie w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Tutaj gościli – historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała tu Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Spacer po uzdrowisku i degustacja wód mineralnych prosto ze źródła. Przejazd kolejką linową nad Niemnem na wysokości 45 metrów. Podczas przejazdu przez okna gondoli można podziwiać z „lotu ptaka” lasy uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta. Przejazd do Muzeum Komunizmu w Parku Grutas będącym jednym z niekonwencjonalnych muzeów na Litwie. Na powierzchni ok. 20 ha. zgromadzono rzeźby, obiekty oraz rekwizyty z czasów sowieckich, m.in. dziesiątki monumentalnych pomników Stalina, Lenina i Dzierżyńskiego.

• Obiadokolacja i wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ

• Po śniadaniu zwiedzanie WILNA, m.in. plac Katedralny, Bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą oraz pomnik Giedymina – założyciela Wilna. Góra Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą Wilna. Zwiedzanie Pałacu Wielkich Książąt Litewskich, przejście na Stare Miasto i dalsze zwiedzanie: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, cela Konrada, Ostra Brama, kościół św. Anny oraz kościół Bernardyński, pomnik Adama Mickiewicza.

• Czas wolny na starówce, obiadokolacja, przejazd do hotelu,nocleg.

3 DZIEŃ

• Po śniadaniu wyjazd do TROK. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Na początku XV wieku został wzniesiony potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Ściany niektórych komnat przyozdobione są mapami i obrazami, które ukazują potęgę Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny.

• Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji.

• Rejs stateczkiem po jeziorze Galve do Zatrocza. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego ordynacji Tyszkiewiczów. Przepiękną posiadłość stanowi pałac neoklasycystyczny, zbudowany w pod koniec XIX w. według projektu Józefa Hussa, którego otacza park (ok. 60 ha), zaprojektowany przez słynnego ogrodnika Edouardo Andre.

• Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego.

ZAPEWNIAMY

• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem turystycznym (dvd,
klimatyzacja), na trasach dojazdowych - antenki;

• 2 noclegi w hotelu *** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką;

• 2 śniadania i 2 obiadokolacje;

• opiekę pilota;

• ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW;

DODATKOWO PŁATNE

• 120 euro/os płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, opłaty graniczne i administracyjne, wjazd na Wieżę Telewizyjną, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy TGS);
• dopłata do pokoju 1-osobowego 450 zł.
rejs stateczkiem po jeziorze Galwe w Trokach – 15 euro/os – rejs zostanie zorganizowany przy grupie min 15 osób.

TFG i TFP

Opłata ustawowa 4 zł/os

Zobacz szczegóły

 

 

 

TERMINY potwierdzone

01.05 - 03.05. 2024

03.05 - 05.05. 2024

30.05 - 01.06. 2024

12.07 - 14.07. 2024

15.08 - 17.08. 2024

13.09 - 15.09. 2024

11.10 - 13.10. 2024

09.11 - 11.11. 2024

 

CENA

1 019 zł/os

 

Wyjazd

z Warszawy bez dopłaty

Z OLSZTYNA - płatne dodatkowo 200 zł /os - organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających.

 

 

REZERWACJA

Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach.

Dokonaj rezerwacji

Biuro Obsługi Turystycznej Profesjonall | Polityka prywatności | Logowanie|  Dla agentów

1990 - 2023

Opracowanie JPM Olsztyn

Prawa autorskie zastrzeżone.

 

Przedstawione na stronie propozycje imprez oraz wskazane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przed dokonaniem pełnej rezerwacji każdorazowo informujemy o wszystkich kosztach wyjazdów, wolnych miejscach i innych ważnych informacjach decydujących o bezpieczeństwie na wakacjach.