VIa Baltica - 4 kraje - Biuro Obsługi Turystycznej PROFESJONALL

ŁOTWA - „kraj, który znika”. Być może dlatego Łotwa należy do najszybciej wyludniających się krajów Europy - w ciągu ostatnich 15 lat liczba jej mieszkańców zmniejszyła się o 250 tysięcy. W stolicy, w RYDZE, znajdziemy jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej, z czasów średniowiecza, a miasto wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

ESTONIA - najmniejsza z krajów nadbałtyckich, ale z wielowiekową kulturą. W całym kraju rozrzucone są pamiątki świadczące o długiej i ciekawej historii. Dwory, zamki, wsie będące świadkami życia Estończyków są dziś w całkowitej harmonii z przyrodą i tradycją. Kto lubi zagubić się w plątaninie wąskich uliczek, wędrować wzdłuż starych kamienic i murów będzie zachwycony Tallińską starówką, wpisaną na Listę UNESCO.

FINLANDIA – kraina lasów i tysięcy jezior, słynąca ze swojej dziewiczej przyrody. Z piękna tego kraju czerpali inspirację liczni artyści, między innymi kompozytor Jan Sibelius oraz projektant Alvar Aalto. Kraj ten jest „producentem” znakomitych kierowców Formuły 1 jak Mika Häkkinen czy Kimi Räikkönen.

1 DZIEŃ

• Wyjazd z Polski według rozkładu.

• Przyjazd do KOWNA, spacer połączony z krótkim zwiedzaniem miasta, m.in. Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, pamiętającego czasy krzyżackie, katedra św. Piotra i Pawła, gotycka kamienica z XV w. tzw. Dom Perkuna. Obiadokolacja.

• Przejazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ

• Po śniadaniu zwiedzanie RYGI.

• Spacer uliczkami Starego Miasta: Zamek Ryski, kościół Polski, Arsenał, kamienice przy murach obronnych, Brama Szwedzka, Baszta Piaskowa, Dom pod Kotami, katolicka katedra św. Jakuba, budynek Sejmu, kamienice mieszczańskie „Trzej Bracia”, katedra luterańska, Mała i Wielka Gildia, Rynek z pomnikiem Rolanda, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Piotra, kościół św. Jana, konwent Eicego, Dom pod Słońcem, ul. Wagnera z domem, w którym mieszkał kompozytor, Dom pod Atlantami, Dom pod Kotem. Wizyta na Targu Centralnym w Rydze – jednym z największych bazarów w Europie. Stoiska znajdują się w pięciu ogromnych pawilonach, które wcześniej pełniły zupełnie inną funkcję – były hangarami dla sterowców w Niemczech. Targ Centralny w Rydze został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W sąsiedztwie hal targowych znajduje się zbudowany w czasach stalinizmu socrealistyczny wysokościowiec, często nazywany przez polskich turystów "łotewskim pałacem kultury"

• obiadokolacja. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

3 DZIEŃ

• Śniadanie.

• Zwiedzanie stolicy Estonii TALLINA, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, brama Viru, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  dwie średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry, dzielnica Pirita i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg, jednego z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie osobistości jak car Mikołaj I, caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów Niccolo Michetti. Dodatkową atrakcją są przepiękne, ogrodowe labirynty wokół rezydencji.

• Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ

• Po śniadaniu przeprawa promem do HELSINEK (czas przeprawy ok. 2 godz. w jedną stronę).

• Zwiedzenia historycznego centrum stolicy Finlandii, m.in. Plac Senacki, otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu i katedra luterańska, którą zaprojektował Carl Ludwig Engel. W centralnym punkcie Placu znajduje się pomnik cara Aleksandra II. Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta. Sobór Uspieński – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, Stadion Olimpijski, pomnik Jana Sibeliusa. Czas wolny.

• Dla chętnych wycieczka do Porvoo – jednego z najstarszych miast Finlandii (płatne dodatkowo). W XVII stuleciu Porvoo było wymieniane jako drugie, po stolicy, najważniejsze miasto Finlandii. Gdy w pierwszych latach XIX w. Szwecja utraciła Finlandię na rzecz Rosji, to właśnie w Porvoo car Aleksander I zatwierdził konstytucję i ogłosił powstanie Wielkiego Księstwa Finlandii. Drewniane zabudowania z XVIII i XIX w. pomalowane na różne kolory wyrażają ducha Skandynawii – natura, ekologia, prostota. Wizyta w firmowym sklepie fabryki słodyczy Brunberga. Degustacja oraz możliwość zakupu najlepszych niszowych czekoladek i cukierków.

• Przeprawa promem do TALLINA w późnych godzinach wieczornych. Powrót do hotelu i nocleg.

5 DZIEŃ

• Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Litwy.

• Zwiedzanie WILNA: Republika Zarzecza – słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby – symbole.

• Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6 DZIEŃ

• po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Wilna.

• Spacer przez Stare Miasto: Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, plac Ratuszowy z Ratuszem Stołecznym, plac Katedralny i bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza oraz przejazd do kościóła św. Piotra i Pawła na Antokolu.

• Po południu wyjazd w kierunku Polski. Powrót planowany jest w godzinach wieczornych. Dla niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego.

 

 

 

 

 

 

TERMINY

POTWIERDZONE

29.04 – 04.05 .2024 - wycieczka potwierdzona
28.05 – 02.06 .2024 - wycieczka potwierdzona

30.06 - 05.07 .2024

21.07 – 26.07 .2024 - wycieczka potwierdzona
11.08 – 16.08 .2024 - wycieczka potwierdzona

ALTERNATYWNE

08.09 – 13.09 .2024
13.10 – 18.10 .2024

CENA

2 249 zł/os

ZAPEWNIAMY

• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem turystycznym (dvd, klimatyzacja), na trasach dojazdowych - antenki;
• 5 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2 osobowych z łazienką;
• 5 śniadań i obiadokolacji;
• opiekę pilota;
• ubezpieczenie KL i NNW.

DODATKOWO PŁATNE

• pakiet na realizację programu: 165 EUR - rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wjazdy do miast, rejsy statkiem, bilety komunikacji miejskiej, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour-Guide

DOPŁATY OPCJONALNE

• dopłata do pokoju 1- osobowego 650 zł.
• dopłata do 5 obiadokolacji - bez napojów – 620 zł.

Wyjazd

z Warszawy, Łodzi, Wrocławia bez dopłat

Z OLSZTYNA - płatne dodatkowo 200 zł /os

organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających.

Wszelkie informacje dotyczące miejsc i godzin wyjazdów z poszczególnych miejscowości będą przekazywane uczestnikom na 7 dni przez terminem wyjazdu imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

TFG i TFP

Opłata ustawowa 20 zł/os

Zobacz szczegóły

REZERWACJA

Dokonaj rezerwacji

 

Biuro Obsługi Turystycznej Profesjonall | Polityka prywatności | Logowanie|  Dla agentów

1990 - 2023

Opracowanie JPM Olsztyn

Prawa autorskie zastrzeżone.

 

Przedstawione na stronie propozycje imprez oraz wskazane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przed dokonaniem pełnej rezerwacji każdorazowo informujemy o wszystkich kosztach wyjazdów, wolnych miejscach i innych ważnych informacjach decydujących o bezpieczeństwie na wakacjach.