Czarna perła Pułwyspu Bałkańskiego - Biuro Obsługi Turystycznej PROFESJONALL

Czarnogóra – Czarnogóra ma zarówno malownicze wybrzeże, jak i górzysty region północny. W latach 80. kraj był znanym miejscem turystycznym. Jednak wojny jugosłowiańskie, które toczyły się w krajach sąsiednich w latach 90., okaleczyły przemysł turystyczny i na lata pogorszyły wizerunek Czarnogóry.

1 DZIEŃ

• Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu jazdy autokaru oraz połączeń antenkowych. Przejazd przez Czechy i Węgry na nocleg tranzytowy w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ

• Śniadanie. wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Serbię w kierunku Macedonii. Po drodze wizyta w okazałej Twierdzy Petrovaradin – drugiej największej fortecy w Europie, oraz spacer po nastrojowym miasteczku Sremski Karlovaci. Podróż do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu na Wybrzeżu Adriatyckim w okolicy Čanj. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ

• Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek nad morzem lub dla chętnych półdniowa wycieczka do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego, położonego na granicy z Albanią, częściowo poniżej poziomu morza (płatna dodatkowo). Na jeziorze zlokalizowanych jest ok. 50 wysepek zamieszkanych przez ptactwo wodne (m.in. pelikany), a na wielu z  nich znajdują się malownicze ruiny monastyrów i zameczków. Rejs statkiem po jeziorze. Podczas rejsu przewidziana jest przerwa na kąpiel w jeziorze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 DZIEŃ

• Śniadanie. Zwiedzanie w pobliżu znajdujących się miejscowości i atrakcji. Święty Stefan (Sveti Stefan) – niewielka wyspa na Morzu Adriatyckim, na której znajdują się ekskluzywne hotele. Cetinje – dawna stolica Królestwa Czarnogóry, a w niej kilka zabytkowych budynków i świątyń z XIX w., do tego wyróżniające się pałace i ambasady dawnych poselstw. Wejście na wzgórze Orla Skała, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę, a w szczególności na Park Narodowy Lovćen. Wizyta w Njeguši – rodzinnej wsi dynastii Petrović-Njegoš leżącej na stokach pasma Lovćen. W Njeguši urodził się późniejszy władca Czarnogóry – Petar II. Wieś słynie również z wyrobów smacznej szynki, sera, miodu i wina. Degustacja przysmaków lokalnych. Podróż do Budvy, zwanej Dubrownikiem w  miniaturze. Miasto może poszczycić się jedną z ładniejszych starówek nad Adriatykiem z murami obronnymi z XV w., z zespołem bram, fortyfikacji oraz uroczymi kamiennymi uliczkami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

• Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek nad morzem lub dla chętnych całodzienna wycieczka do Boki Kotorskiej (płatna dodatkowo). Program wycieczki obejmuje przejazd do Kotoru – ze względów obronnych miasto zostało zbudowane na planie labiryntu. Jego otoczona murami starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją Kotoru są mury miejskie oraz górująca nad starówką Twierdza św. Jana, skąd rozciąga się jeden z piękniejszych widoków na Zatokę Kotorską oraz schodzące do niej zbocza gór Lovćen. Rejs po Zatoce Kotorskiej. Podróż do Perast – malowniczego, bogatego w zabytki miasteczka. Perast, wraz z Kotorem i Risanem od 1979 r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasteczko jest bogate w barokowe pałace i cerkwie, a na samym nabrzeżu absolutnie niesamowity widok - dwie sztucznie stworzone wysepki. Na jednej z nich znajduje się kościół Matki Boskiej na Skale, druga zaś to ruiny klasztoru Benedyktynów. Przejazd do Herceg Novi z wyjątkowo romantyczną aurą, na którą składa się prześliczna, położona na górskim zboczu starówka, ciekawa architektura. Wejście do górującej nad miastem twierdzy Kanli kula, tzw. "Krwawej wieży". Po drodze przystanek na placu Belavista, Trg Mićo Pavlovića, cerkwi św. Michała Archanioła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ

• Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek nad morzem lub dla chętnych półdniowa wycieczka do orientalnego Ulcinja i Starego Baru (płatna dodatkowo). W programie wycieczki; Ulcinj – miasteczko położone tuż przy granicy z Albanią, w którym większość stanowią Albańczycy. W mieście zobaczymy starą twierdzę z pięknym widokiem na morze. Ulcinj słynie z licznych, doskonałych plaż oraz specyficznego mikroklimatu, który miasto zawdzięcza lasom piniowym. Przejazd do Starego Baru słynie z najstarszego drzewa oliwnego na Bałkanach, które owocuje od ponad 2300 lat. Spacer po ruinach miasta m.in. brama miejska z X-XI w., kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt. Biesiada w gaju oliwnym – degustacja win, miodów oraz  oliwy. Możliwość zakupu lokalnych wyrobów u gospodarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ

• Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Monastyru Ostrog – jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek prawosławnych w Czarnogórze. Jest wbudowany w zagłębienie skały masywu Prekornicy, powyżej malowniczej doliny Bjelopavlic. Został założony w XVII w. przez św. Wasyla, który w 1665 r. musiał w obawie przed Turkami musiał uciekać z Klasztoru Tvardos w Bośni. Klasztor znajduje się na wysokości 900 m n.p.m., z jego tarasów można z  podziwiać piękną dolinę Bjelopavlic oraz meandrującą w niej rzekę Zetę. Przejazd do Parku Narodowego w Durmitor z  Czarnym Jeziorem (Crno Jezero – Żabljak). Na terenie Parku Narodowego Durmitor znajdują się zachwycające  kaniony rzek Tary, Susicy oraz Dragi, a także dolina rzeki Komarnicy. Park jest wpisany na Listę Światowego  Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ

• Śniadanie. Podróż do stolicy Serbii. Zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, m.in. Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów – Skadarlji. Spacer po Parku Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i  twierdzą, skąd roztacza się widok na łączące się rzeki Sawę i Dunaj. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech.  Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ

• Śniadanie. Przejazd do Polski przez Węgry i Czechy. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych/nocnych.

ZAPEWNIAMY

• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem turystycznym (dvd, klimatyzacja), na trasach dojazdowych-antenkach;
• 8 noclegów w hotelu **/*** w pokojach 2osobowych z łazienką, 8 śniadań i 8 obiadokolacji;
• opiekę pilota, ubezpieczenie Signal IdunaKL i NNW.

DODATKOWO PŁATNE

• pakiet na realizację programu: 120 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacja lokalnych przysmaków w Njeguši, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

TFG i TFP

Opłata ustawowa 20 zł/os

Zobacz szczegóły

 

 

 

TERMINY

25.05 – 02.06.2024

10.08 – 18.08 2024

14.09 – 22.09.2024

 

CENA

3 329 zł/os

 

 

Wyjazd

z Warszawy, Łodzi, Wrocławia bez dopłat

Z OLSZTYNA - płatne dodatkowo 200 zł /os - organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających.

REZERWACJA

Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach.

Dokonaj rezerwacji

 

Biuro Obsługi Turystycznej Profesjonall | Polityka prywatności | Logowanie|  Dla agentów

1990 - 2023

Opracowanie JPM Olsztyn

Prawa autorskie zastrzeżone.

 

Przedstawione na stronie propozycje imprez oraz wskazane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przed dokonaniem pełnej rezerwacji każdorazowo informujemy o wszystkich kosztach wyjazdów, wolnych miejscach i innych ważnych informacjach decydujących o bezpieczeństwie na wakacjach.