Litwa w pigułce - Biuro Obsługi Turystycznej PROFESJONALL

WILNO – stolica Litwy, miasto o 700 – letniej historii, przez wielki związane z Polską. Cenny zespół obiektów zabytkowych Starówki został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest głównym ośrodkiem nauki i kultury polskiej na Litwie. Jest centrum biznesowym i finansowym krajów bałtyckich i jedyną stolicą europejską znajdującą się na pograniczu dwóch starych cywilizacji: łacińskiej i bizantyjskiej. W tym wielowiekowym i wielokulturowym mieście do dziś żywy jest duch tolerancji narodowościowej i wyznaniowej.

TROKI – powstały w drugiej połowie XIV wieku po wybudowaniu malowniczo położonego systemu obronnego wraz z zespołem zamkowym Księcia Witolda. Położone są w odległości 28 km od Wilna, nad jeziorem Galwe. Są miejscem, które zachwycało niegdyś wielu poetów. Wśród nich byli Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki.

KOWNO – jest drugim pod względem wielkości miastem na Litwie, położonym u zbiegu rzek Niemna i Wilii. Jest tez największym ośrodkiem przemysłowym Litwy. Kowieńska Starówka z ratuszem w kształcie łabędzia, to charakterystyczne miejsca tego sentymentalnego miasta.

1 DZIEŃ

• Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej.

• Przyjazd do KOWNA, zwiedzanie miasta, m.in. ruiny zamku kowieńskiego, Stare Miasto z Ratuszem, katedra św. Piotra i Pawła, gotycka kamienica zwana Domem Perkuna.

• Obiadokolacja i wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ

• Po śniadaniu zwiedzanie WILNA, m.in. plac Katedralny, Bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą oraz pomnik Giedymina – założyciela Wilna. Góra Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą Wilna. Zwiedzanie Pałacu Wielkich Książąt Litewskich, przejście na Stare Miasto i dalsze zwiedzanie: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, cela Konrada, Ostra Brama, kościół św. Anny oraz kościół Bernardyński, pomnik Adama Mickiewicza.

• Czas wolny na starówce, obiadokolacja, przejazd do hotelu,nocleg.

3 DZIEŃ

• Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Litwy WILNA, m.in. kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Przejazd do Republiki Zarzecza – słynnej wileńskiej dzielnicy artystów. Dzielnica, oddzielona od starówki rzeką Wilejką, która charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby – symbole. Czas wolny. Popołudniu wjazd na wieżę telewizyjną z obrotową o 3600 platformą widokową (płatne dodatkowo). To jest najwyższy budynek na Litwie. Jej wysokość to 326,5 metra i zdecydowanie przewyższa Wieżę Eiffla. Widoczność przy dobrej pogodzie sięga 50 km.

• obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ

• Po śniadaniu wyjazd do TROK. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Na początku XV wieku został wzniesiony potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Ściany niektórych komnat przyozdobione są mapami i obrazami, które ukazują potęgę Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny.

• Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji.

• Dla chętnych rejs stateczkiem po jeziorze (płatne dodatkowo), sesja zdjęciowa przepięknych krajobrazów.

• Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego.

ZAPEWNIAMY

• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem turystycznym (dvd,
klimatyzacja), na trasach dojazdowych - antenki;

• 3 noclegi w hotelu *** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką;

• 3 śniadania i 3 obiadokolacje;

• opiekę pilota;

• ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW;

DODATKOWO PŁATNE

• 120 euro/os płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, opłaty graniczne i administracyjne, wjazd na Wieżę Telewizyjną, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy TGS);
• dopłata do pokoju 1-osobowego 450 zł.
rejs stateczkiem po jeziorze Galwe w Trokach – 15 euro/os – rejs zostanie zorganizowany przy grupie min 15 osób.

TFG i TFP

Opłata ustawowa 4 zł/os

Zobacz szczegóły

 

 

 

TERMINY potwierdzone

01.05 - 04.05. 2024

30.05 - 02.06. 2024

04.07 - 07.07. 2024

25.07 - 28.07. 2024

15.08 - 18.08. 2024

12.09 - 15.09. 2024

10.10 - 13.10. 2024

08.11 - 11.11. 2024

 

CENA

1 439 zł/os

 

Wyjazd

z Warszawy bez dopłaty

Z OLSZTYNA - płatne dodatkowo 200 zł /os - organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających.

 

 

REZERWACJA

Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach.

Dokonaj rezerwacji

 

Biuro Obsługi Turystycznej Profesjonall | Polityka prywatności | Logowanie|  Dla agentów

1990 - 2023

Opracowanie JPM Olsztyn

Prawa autorskie zastrzeżone.

 

Przedstawione na stronie propozycje imprez oraz wskazane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przed dokonaniem pełnej rezerwacji każdorazowo informujemy o wszystkich kosztach wyjazdów, wolnych miejscach i innych ważnych informacjach decydujących o bezpieczeństwie na wakacjach.