NIEMCY - SZWAJCARIA - Profesjonall - Twoje biuro podróży

KOLONIE i OBOZY 2019 - PROMOCJE !

 

 

NIEMCY - SZWAJCARIA

SZWAJCARIA to nie tylko kraj żółtego sera. To niewielkie państwo skrywa na swoim terenie najpiękniejsze góry i największe wodospady w Europie. Wiecznie ośnieżone szczyty Alp idealnie nadają się na sporty ekstremalne, a zielone doliny i miasta posiadające liczne atrakcje na rodzinne spacery o każdej porze roku. szwajcaria wydaje się być rajem na Ziemi. Średni majątek obywatela wynosi prawie 1,5 mln złotych. Szwajcarom jednak mało, chcą żeby każdy pełnoletni obywatel otrzymywał 2,5 tys. franków miesięcznie za nicnierobienie

KRÓL NIE DO KOŃCA SZALONY

Ludwik II Wittelsbach, król Bawarii, zapisał się na kartach historii jako "Ludwik Szalony". Odsunięty od władzy, okrzyknięty niepoczytalnym, zginął tajemniczą śmiercią. Architekt bajkowych zamków, lekkoduch finansowy, pacyfista i introwertyk. O jego życiu od lat krążą legendy. Pozostawił po sobie imponujące zamki, niegdyś jedne z przyczyn jego klęski, dzisiaj największe atrakcje Bawarii.

Najsłynniejsze zamki Ludwika Bawarskiego to Neuschwanstein i Linderhof.

neuschwanstein 02

terminy

 cena FIRST MINUTE

23.05 - 28.05.2019

06.06 - 11.06.2019

27.06 - 02.07.2019

18.07 - 23.07.2019

15.08 - 20.08.2019

05.09 - 10.09.2019

 

 od 2009 zł/os

 od 1809 zł/os

PROGRAM

1 DZIEŃ

•   wyjazd na trasę z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem poniżej oraz przejazd na nocleg w okolice NORYMBERGII;

2 DZIEŃ

•  po śniadaniu wizyta w NORYMBERGII, spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, kościół św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza, zamek cesarski (z zewnątrz). Przejazd do Monachium: kościół Najświętszej Marii Panny - miejsce spoczynku królów i książąt z dynastii Wittelsbachów, Stary i Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, Alter Hof - rezydencja Wittelsbachów (z zewnątrz), kościół św. Michała, Stara i Nowa Pinakoteka;

•  przejazd do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg;norymberga 01

3 DZIEŃ

•  po śniadaniu przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice SCHWANGAU. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego – NEUSCHWANSTEIN oraz zamku HOHENSCHWANGAU, który należał do jego rodziców.

Przejazd do SZWAJCARII, wizyta w SANKT GALLEN, zwiedzanie słynnej katedry św. Galla, która wraz z przyległym opactwem i biblioteką, wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po przepięknej Starówce.

•  przejazd do hotelu w okolice ZURICHU, zakwaterowanie, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg;

4 DZIEŃ

•   po śniadaniu  wizyta w ZURICHU, zwiedzanie Starego Miasta rozciągającego się po obu stronach rzeki Limmat, malownicze kręte uliczki, pasaże, XVI- i XVII - wieczne domy, dziedzińce, podwórza i fontanny. Taras widokowy – Lindenhof, Bahnhofstrasse, kościół Fraumünster z XIII wieku z witrażami Chagall'a i Giacometti'ego, katedra Grossmünster (z zewnątrz), kościół św. Piotra (z zewnątrz). Przejazd do Lucerny, spacer nad Jeziorem Czterech Kantonów, wizyta na starym mieście, Kapellbrucke – Most Przy Kaplicy – najstarszy drewniany most w Europie;

•  przejazd do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie) i nocleg;

5 DZIEŃ

•  po śniadaniu przejazd w Alpy Berneńskie, wizyta w INTERLAKEN – GRINDENWALD, wjazd kolejką na Przełęcz Jungfraujoch, czyli „Wierzchołek Europy” - zwiedzanie Pałacu Lodowego w formie labiryntu z rzeźbami z lodu.

•  dalszy przejazd do BERNA, stolicy Szwajcarii. Zwiedzanie miasta: katedra św. Wincentego, Zeitglockentrum – wieża zegarowa, dom Alberta Einsteina, Bärengraben – fosa z niedźwiedziami, które są symbolem miasta;TULIPANY

•  przejazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg do hotelu;

6 DZIEŃ

  po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wizyta na „Wyspie Kwiatów” MAINAU, słynącej z pięknych ogrodów w stylu angielskim i włoskim, czas wolny;

•  przejazd do hotelu w okolice Norymbergii, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg;

7 DZIEŃ

•  po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wizyta w mieście BAMBERG, którego Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: w programie Dzielnica Ogrodników, katedra cesarska - Kaiserdom, pałac biskupi, Stary Ratusz. Po zwiedzaniu wyjazd do Polski;

•  przyjazd do poszczególnych miast w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

ZAPEWNIAMY

•    komfortowy autokar klasy turystycznej (wc, klimatyzacja, dvd); na trasie dojazdowej w Polsce (antenki) mogą być komfortowe busy lub samochody osobowe;
•    zakwaterowanie: 5 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach **/***;
•    wyżywienie - 5 śniadań w formie bufetu oraz fakultatywne 4 obiadokolacje (dodatkowo płatne);
•    opiekę licencjonowanego pilota/przewodnika;
•    zwiedzanie zgodnie z opisem w programie;
•    ubezpieczenie NNW/KL.

DODATKOWO PŁATNE

•   170 CHF i 50 euro /os - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazd kolejką, lokalni przewodnicy, przejazdy komunikacją miejską, zestawy słuchawkowe TGS - płatne u pilota w autokarze.

•   380 zł/os - pakiet 5 obiadokolacji - płatne dla chetnych przy rezerwacji.

Miasto zbiórkiMiejsceGodzinaDopłata
WARSZAWA Ul. Parkingowa, Parking przy h. Novotel Centrum (d. Forum) 06:00 0 PLN
ŁÓDŹ Dworzec PKS Łódź Kaliska 08:00 0 PLN
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Stacja Paliw HUZAR, ul. Sikorskiego 52 08:50 0 PLN
WROCŁAW Dworzec PKS, ul. Sucha 1 12:00 0 PLN
Olsztyn* antenka Parking przy Mc Donald's, Plac Roosevelta 1 02:40 190 PLN
Białystok* antenka Dworzec Autobusowy 03:00 150 PLN
Gdańsk* antenka Dworzec Autobusowy 23:30 [-1] 150 PLN
Rzeszów* antenka Dworzec Lokalny daw. Podmiejski, ul. Kasprowicza 04:40 150 PLN
Kraków* antenka Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta 07:00 130 PLN
Katowice* antenka Dworzec Autobusowy, ul. P. Skargi 8 08:30 120 PLN
Gliwice* antenka Stacja paliw Shell, ul. Rybnicka 159 09:00 120 PLN
Szczecin* antenka Dworzec Autobusowy 05:40 160 PLN
Poznań* antenka Dworzec Autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2, stanowisko międzynarodowe 08:30 130 PLN

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 * Zgodnie z Ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – obowiązuje dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny .

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda