NIEMCY - BAWARIA - Profesjonall - Twoje biuro podróży

KOLONIE i OBOZY 2019 - PROMOCJE !

 

 

NIEMCY - BAWARIA

KRÓL NIE DO KOŃCA SZALONY ?

Ludwik II Wittelsbach, król Bawarii, zapisał się na kartach historii jako "Ludwik Szalony". Odsunięty od władzy, okrzyknięty niepoczytalnym, zginął tajemniczą śmiercią. Architekt bajkowych zamków, lekkoduch finansowy, pacyfista i introwertyk. O jego życiu od lat krążą legendy. Cierpiał na fobię społeczną, mógł mieć zaburzenia osobowości. Ale nie był chory psychicznie – oto wynik najnowszych badań niemieckich naukowców. Pozostawił po sobie imponujące zamki, niegdyś jedne z przyczyn jego klęski, dzisiaj największe atrakcje Bawarii.

Najsłynniejsze zamki Ludwika Bawarskiego to Neuschwanstein, Linderhof i Herrenchiemsee.

 

terminy

cena

PROMOCJA

23.05 - 28.05 .2019

06.06 - 11.06 .2019

27.06 - 02.07 .2019

18.07 - 23.07 .2019

18.08 - 20.08 .2019

05.09 - 09.09. 2019

od 1498 zł /os

od 1399 zł/os

FIRST MINUTE
PROGRAM

1 DZIEŃ

•   wyjazd na trasę z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z tabelą poniżej i przejazd na nocleg w okolice NORYMBERGII;

2 DZIEŃ

•  po śniadaniu wizyta w NORYMBERGII, w programie spacer po starym mieście, zwiedzanie trasą turystyczną : kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, kościół św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza oraz zamek cesarski (z zewnątrz)

•  przejazd do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg;

3 DZIEŃ

•  po śniadaniu przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice SCHWANGAU. Zwneuschwanstein 01iedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego – NEUSCHWANSTEIN oraz zamku HOHENSCHWANGAU, który należał do jego rodziców. Następnie neobarokowy pałac LINDERHOF, w którym Ludwik II Bawarski lubił przebywać najbardziej.

Przejazd do GARMICH–PARTENKIRCGEN, najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach. Położona jest u stóp najwyższej góry w tym regionie – Zugspitze;

•  przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg;


4 DZIEŃ

•   po śniadaniu przejazd do PRIEN nad jezioro Chiemsee, przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie największego z zamków Ludwika Bawarskiego, będącego, jak sam król zaplanował, kopią pałacu wersalskiego. Spacer po parku.

•  dalszy przejazd do SALSBURGA, miasta położonego w Alpach austriackich, zwiedzanie: m. in.: Stare Miasto, katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, twierdza Hohensalzburg z przepiękną panoramą miasta.

•  przejazd do bawarskiej piwiarni na regionalną obiadokolację (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu i nocleg;linderhof 02

5 DZIEŃ

•  po śniadaniu zwiedzanie MONACHIUM - stolicy Bawarii, w programie m. in.: kościół Najświętszej Marii Panny, miejsce spoczynku królów i książąt z dynastii Wittelsbachów, Stary i Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, Alter Hof – rezydencja Wittelsbachów (z zewnątrz), wejście do najstarszej piwiarni Hofbräuhaus, kościół św. Michała, Stara i Nowa Pinakoteka ze znakomitą kolekcją malarstwa (z zewnątrz). Wjazd na wieżę w Parku Olimpijskim. Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo - ogrodowych w Europie, rezydencji Nymphenburg;

•  przejazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg do Czech;

6 DZIEŃ

  po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski;

•  przyjazd do Polski w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

ZAPEWNIAMY

•    komfortowy autokar klasy turystycznej (wc, klimatyzacja, dvd, w każdym zagłówku tablet - filmy, gry, muzyka); na trasie dojazdowej w Polsce (antenki) mogą być komfortowe busy lub samochody osobowe;
•    zakwaterowanie: 5 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach **/***;
•    wyżywienie - 5 śniadań w formie bufetu oraz fakultatywne 4 obiadokolacje (dodatkowo płatne);
•    opiekę licencjonowanego pilota/przewodnika;
•    zwiedzanie zgodnie z opisem w programie;
•    ubezpieczenie NNW/KL.

DODATKOWO PŁATNE

•   120 euro /os - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs stateczkiem na Herreninsel, lokalni przewodnicy, przejazdy komunikacją miejską, zestawy słuchawkowe TGS - płatne u pilota w autokarze.

•   340 zł/os - pakiet 4 obiadokolacji - płatne przy rezerwacji.

Miejsca zbiórek i dopłat za połaczenia antenowe :

MiastoMiejsceGodzinaDopłata
WARSZAWA Ul. Parkingowa, Parking przy h. Novotel Centrum (d. Forum) 06:00 0 PLN
ŁÓDŹ Dworzec PKS Łódź Kaliska 08:00 0 PLN
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Stacja Paliw HUZAR, ul. Sikorskiego 52 08:50 0 PLN
WROCŁAW Dworzec PKS, ul. Sucha 1 12:00 0 PLN
Olsztyn* antenka Parking przy Mc Donald's, Plac Roosevelta 1 02:40 190 PLN
Białystok* antenka Dworzec Autobusowy 03:00 150 PLN
Gdańsk* antenka Dworzec Autobusowy 23:30 [-1] 150 PLN
Rzeszów* antenka Dworzec Lokalny daw. Podmiejski, ul. Kasprowicza 04:40 150 PLN
Kraków* antenka Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta 07:00 130 PLN
Katowice* antenka Dworzec Autobusowy, ul. P. Skargi 8 08:30 120 PLN
Gliwice* antenka Stacja paliw Shell, ul. Rybnicka 159 09:00 120 PLN
Szczecin* antenka Dworzec Autobusowy 05:40 160 PLN
Poznań* antenka Dworzec Autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2, stanowisko międzynarodowe 08:30 130 PLN

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – obowiązuje dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny .

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda