MACEDONIA - ALBANIA - SERBIA - Profesjonall - Twoje biuro podróży

KOLONIE i OBOZY 2019 - PROMOCJE !

 

 

MACEDONIA - ALBANIA - SERBIA

 

Poznaj z nami jeszcze dotąd nieodkryte oblicze ALBANII! Zapraszamy do albańskiego, wakacyjnego kurortu, gdzie dwa Morza Adriatyckie i Jońskie łączą się na pięknej Riwierze Albańskiej. Obal z nami mity, że Albania to biedny i nieatrakcyjny kraj, pokażemy cI, że tak wcale nie jest! Krystalicznie błękitna woda, piaszczyste i kamieniste plaże, wspaniała historia, a także życie nocne tego miasta niejednego zaskoczą! Bardzo dużym plusem są tu ceny, jest tu naprawdę tanio!

Stary Bazar pełen jest sklepików ze świecącymi materiałami, balowymi sukniami, złotem i srebrem. Pomiędzy nie powciskano małe knajpki i stoliczki stojące na śliskich kamieniach. Domaći kafa (domowa kawa), turski czaj (turecka herbata), pyszne jedzenie i świetne wino. Posłuchajcie opowiesci o Macedończykach, Albańczykach w MACEDONII, o dużych problemach małego kraju połozonego na Półwyspie Bałkańskim.

SERBIA to państwo w południowej Europie, w większości na Bałkanach, ze stolicą w Belgradzie. Przeplatanka kulturowa dwóch światów – orientalnego i europejskiego, mieszanka kultury europejskiej i tureckiej, mająca również swoją własną, bogatą kulturę.

terminy

ceny

18.04 - 26.04.2019

25.25 - 04.06.2019

 od 2299 zł/os

22.06 - 30.06.2019

21.09 - 29.09.2019

 od 2298 zł/os

Promocja - 400 zł/os - do wyczerpania miejsc

PROGRAM

1 DZIEŃ

• zbiórka i wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem (poniżej). Przyjazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Zakwaterowanie w hotelu, późna kolacja, nocleg;

2 DZIEŃ

• po śniadaniu dalsza podróż przez Serbię do Macedonii;
• przejazd do hotelu w SKOPIE, obiadokolacja, nocleg;

czarnog 01jpg3 DZIEŃ

• po śniadaniu zwiedzanie SKOPJE – stolicy Macedonii – w programie m.in.: forteca Kale, cerkiew Św. Spasa, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar – symbol miasta, dla chętnych Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, która urodziła się w Skopje. Przejazd do słynnego winnego regionu Tikves. Wizyta w jednej z najstarszych winnic macedońskich, degustacja wina i mały poczęstunek. Po południu przejazd w stronę OCHRYDU. Krótki postój w BITOLA – mieście położonym w dolinie Pelagonia, zwiedzanie starożytnego miasta Heraclea i cerkwi św. Dymitra, która jest najokazalszym prawosławnym budynkiem w mieście;

• przejazd i zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg;

4 DZIEŃ

• po śniadaniu zwiedzanie OCHRYDU – „Jerozolimy Bałkanów”, m.in.: monastyr św. Pantalejmona, cerkiew Bogurodzicy, twierdza cara Samuila, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, cerkiew św. Klimenta i Pantelejmona, cerkiew św. Jana z Kaneo, cerkiew św. Sofii.

Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim i rejs łódką.

•  po południu przejazd do monastyru św. Nauma – jednego z najważniejszych klasztorów prawosławnych w Macedonii.

•  obiadokolacja z programem folklorystycznym w regionalnej restauracji;

przejazd do hotelu, nocleg;

5 DZIEŃ

• po śniadaniu przejazd do ALBANII. Po trasie postój w historycznym mieście ELBASAN. Przejazd do BERAT – „miasta tysiąca okien”, spacer po tym urokliwie położonym na zboczu góry Tomorr mieście z labiryntem uliczek i potężną cytadelą.

• zwiedzanie średniowiecznego zamku na skalistym wzgórzu oraz muzeum ikon Onufrego.

• przejazd na nocleg w okolice nadmorskiego miasta DURRES;
• zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg;

6 DZIEŃ

• śniadanie, zwiedzanie górskiego miasta KRUJE – wizyta w zamku Skanderbega – narodowego bohatera Albanii.

• przejazd do stolicy Albanii – TIRANY, zwiedzanie m.in.: plac Skandenbega, Muzeum Narodowe, uniwersytet, meczet Ethem Beja.

• powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg;

7 DZIEŃ

• po śniadaniu pożegnanie z ALBANIĄ. Powrót do MACEDONII.

• przejazd do Parku Narodowego Mavrovo i wizyta w klasztorze św. Jovan Bigorski;
• przejazd do SERBII, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg;

8 DZIEŃ

• po śniadaniu przejazd przez Serbię. Zwiedzanie BELGRADU, jednego z najstarszych miast Europy, stolicy Serbii, w programie m.in.: Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów – Skadarlji. Spacer po Parku Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i twierdzą Kalemegdan, skąd rozpościera się widok na łączące się rzeki Sawę i Dunaj.

• przejazd do NOWEGO SADU, nazywanego najpiękniejszym miastem w Serbii, przejazd przez miasto i most Wolności do twierdzy Pietrovaradin.

• przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech, obiadokolajca, nocleg;

9 DZIEŃ

• po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski;

• zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

ZAPEWNIAMY

• komfortowy autokar z w-c i klimatyzacją podczas realizacji wycieczki oraz dojazdy antenowe (busy, autokar - w zależnosci od ilości uczestników na danych trasach dojazdowych);
• 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);
• wyżywienie: 8 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne);
• obsługę licencjonowanego pilota-przewodnika na całej trasie;
• ubezpieczenie podróżne NNW i KL.

Dodatkowow płatne

• 188 euro/os - opłata na bilety wstępu do zwiedzanych zgodnie z programem obiektów, rejs łodzią, degustacja w winnicach, kolacja z programem folklorystycznym, taksa klimatyczna, obsługa przewodników lokalnych, zestawy słuchawkowe TGS - płatne pilotowy wycieczki.

• dopłata do pokoju 1 - osobowego - 700 zł/osobę/pobyt.

Miejsca wsiadania i dopłaty:

MiastoMiejsceGodzinaCena
WARSZAWA Parking przy hotelu Novotel Centrum, ul. Parkingowa 2 06:00 0 PLN
ŁÓDŹ Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska 08:00 0 PLN
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Stacja Paliw Huzar, ul. Sikorskiego 52 08:50 0 PLN
CZĘSTOCHOWA Dworzec Autobusowy 10:00 0 PLN
KATOWICE Dworzec Autobusowy, ul. P. Skargi 8 11:30 0 PLN
GLIWICE Stacja Paliw Shell, ul. Rybnicka 159 12:20 0 PLN
Gdańsk* antenka Dworzec Autobusowy 23:30 [-1] 300 PLN
Olsztyn* antenka Parking przy McDonald's, Plac Roosevelta 1 03:00 380 PLN
Białystok* antenka Dworzec Autobusowy 03:00 300 PLN
Poznań* antenka Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Matyi 2 02:00 300 PLN
Wrocław antenka Dworzec PKS, ul. Sucha 1 07:50 180 PLN
Opole antenka Dworzec Autobusowy 08:40 160 PLN
Rzeszów antenka Mini Dworzec, ul. Towarnickiego, przy Dworcu Autobusowym 06:20 200 PLN
Tarnów* antenka Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1 06:10 160 PLN
Kraków antenka Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta 08:25 100 PLN

WAŻNE INFORMACJE:


1.Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  • * W związku z ustawą powołującą do życia w dniu 26.11.2016 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny każdy uczestnik zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10 zł/os. przy rezerwacji imprezy turystycznej i zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie będzie możliwe wystawienie faktury na kwotę przeznaczoną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda