GRUZJA samolotem i autokarem - Profesjonall - Twoje biuro podróży

KOLONIE i OBOZY 2019 - PROMOCJE !

 

 

GRUZJA samolotem i autokarem

Tbilisi (2) – Mtskheta – Ananuri – Kazbegi – Gudauri (1) – Gori – Uplisciche – Bakuriani (2) – Borjomi – Wardzia – Kutaisi – Batumi (2) – Tbilisi (2)

 Wylot z Warszawy do Tbilisi ok. godz. 22:25.   Bezpośredni lot trwa 3 godziny i 40 minut.

termin

cena last mminute !!!

  cena katalogowa 4 589 zł/os

18.10 - 27.10.2019

 3 799 zł/os - last minute

Promocja - do wyczerpania miejsc

PROGRAM

1 DZIEŃ

• Wylot z Warszawy do Tbilisi ok. godz. 22:25. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 40 minut.

2 DZIEŃ

• Przylot do Tbilisi ok. godz. 04:05, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi (dosłownie „ciepłe żródło”), obecnej stolicy Gruzji, m.in.: cerkiew Metechi z XII w. i Anczischati z VI-VII w., gdzie wystawiony jest niezwykły krzyż św. Nino, katedra Sioni z XI w., twierdza Narikala i dzielnica Abanotubani, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego – „gruzińskie Champs-Elysees”. Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta. Muzeum sztuki gruzińskiej i muzeum historii Gruzji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 20 km.

gru 023 DZIEŃ

• Śniadanie. Wyjazd do Mtskheta – jednego z najstarszych miast w Gruzji. Mtskheta była stolicą królestwa Iberii od III wieku p.n.e. do V w. n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Jvari z VI w. i katedry Svetitskhoveli z XI w. z grobowcami gruzińskich władców, ruiny twierdzy. Przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonego na brzegu rzeki Aragvi. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu między Morzem Czarnym i Kaspijskim, do Kazbegi przez przełęcz Jvari (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Przejazd do Kościoła Świętej Trójcy w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Przejazd do Gudauri – ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Zakwaterowanie w hotelu w Gudauri, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 220 km.

4 DZIEŃ

• Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Gori – miasta założonego przez jednego z największych królów Gruzji – Dawida Budowniczego. Gori jest również znane jako miejsce narodzin radzieckiego przywódcy Józefa Stalina. Wizyta w muzeum Stalina. Następnie przejazd do Uplisciche (dosłownie "twierdzy pana"), gdzie zwiedzamy skalne miasto założone w VII w. p.n.e., przez które wiódł niegdyś „Jedwabny Szlak”. Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza. Przejazd do Bakuriani. Bakuriani jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się na północnym zboczu pasma Trialeti, na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Bakuriani. Trasa: ok. 300 km.

5 DZIEŃ

• Śniadanie. Przejazd do Borjomi – uzdrowiska w południowo-centralnej Gruzji. Miasto słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu). Wizyta w borjomskim parku. Degustacja wód mineralnych. Przejazd do Wardzi. Zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. W drodze powrotnej wizyta w fortecy Khertvisi – jednej z najstarszych fortec w Gruzji funkcjonującej przez cały okres feudalny. Powrót do Bakuriani. Obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 250 km.

6 DZIEŃgru 03

• Śniadanie. Przejazd do Kutaisi – drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Przystanek w Gelati i Bagrati. Akademia Gelati i klasztor stanowią zespół klasztorny w pobliżu Kutaisi, w regionie Imereti, w zachodniej Gruzji. Został założony przez króla Dawida IV w XII wieku. W XII i XIII w. Gelati był jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Powstanie Gelati rozpoczęło kulturalny renesans Gruzji. Katedra Bagrati dumnie stoi nad Kutaisi i rzeką Rioni. Została zbudowany w pierwszych latach XI w., za panowania króla Bagrata III, którego imieniem został nazwana. W 1994 roku Katedra Bagrati, wraz z klasztorem Gelati, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 330 km.

7 DZIEŃ

• Śniadanie. Batumi jest nadmorskim miastem na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji. Ogród Botaniczny Batumi rozciąga się wzdłuż wybrzeża na północny-zachód od Batumi jak zielona linia, oferując wspaniałe widoki: liczne gatunki roślin endemicznych z zupełnie odmiennych stref klimatycznych i krajobrazowych współistnieją tu obok siebie. Rośnie tu tysiące gatunków roślin wyjątkowej urody. Odwiedzających zawsze szczególnie fascynuje ogród gatunków róż. Czas wolny i wypoczynek w „letniej stolicy Gruzji”, gdzie odpoczywają gruzińskie elity. Wieczorem obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 10 km.

8 DZIEŃ

• Śniadanie. Przejazd do twierdzy Gonio. Dawniej forteca Gonio miała wyjątkowe strategiczne znaczenie: strzegła wejścia do wąwozów Chorokhi i Acharistskali, które łączyły południowo zachodnie ziemie z wybrzeżem. Było to na tyle ważnym miejscem, że twierdza Gonio była jednym z bastionów Imperium Rzymskiego. Powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

9 DZIEŃ

• Śniadanie. Dzień wolny na zakupy oraz własny program zwiedzania Tbilisi.

Pożegnalna kolacja z wieczorkiem folklorystycznym oraz kuchnią gruzińską.

Powrót do hotelu. Krótki odpoczynek.gru 04

10 DZIEŃ

• Transfer na lotnisko i ok. godz. 04:50 wylot do Warszawy.

Powrót ok. godz. 6:35. Zakończenie wycieczki.

ZAPEWNIAMY

• przelot samolotem liniami rejsowymi Warszawa - Tibilisi - Warszawa, opłaty paliwowe i lotniskowe, bagaż podręczny do 8 kg/os oraz bagaż rejestrowany do 23 kg/os.;

• komfortowy autokar z w-c i klimatyzacją podczas realizacji wycieczki oraz dojazdy antenowe (busy, autokar - w zależnosci od ilości uczestników na danych trasach dojazdowych);
• 9 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);
• wyżywienie: 8 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne) oraz 1 integracyjna, regionalna kolacja z programwm folklorystycznym;
• obsługę licencjonowanego pilota-przewodnika na całej trasie;
• ubezpieczenie podróżne NNW i KL.

Dodatkowow płatne

• 180 euro/os - opłata na bilety wstępu do zwiedzanych zgodnie z programem obiektów, transfery z i na lotnusko, taksa klimatyczna, obsługa przewodników lokalnych, zestawy słuchawkowe TGS - płatne pilotowy wycieczki.

• dopłata do pokoju 1 - osobowego - 880 zł/osobę/pobyt.

Miejsca wsiadania i dopłaty:

WAŻNE INFORMACJE:

 

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać aktualny PASZPORT wazny min 3-miesiące od daty powrotu z wycieczki!!!

1.Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  • * W związku z ustawą powołującą do życia w dniu 26.11.2016 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny każdy uczestnik zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 15 zł/os. przy rezerwacji imprezy turystycznej i zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie będzie możliwe wystawienie faktury na kwotę przeznaczoną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda