BUŁGARSKIE WYBRZEŻE - PROMOCJA - Profesjonall - Twoje biuro podróży

KOLONIE i OBOZY 2019 - PROMOCJE !

 

 

BUŁGARSKIE WYBRZEŻE - PROMOCJA

Belgrad, Sofia, Wielkie Tyrnowo - zabytkowe miasta
- Wypoczynek w słynnych kurortach nad Morzem Czarnym
- Sawa, Dunaj i Jantra - malownicze rzeki
- Warna - letnia stolica Bułgarii
- Kamienny las - fenomen natury
- Pecz - tureckie łaźnie na Węgrzech

 

termin

cena

12.09 - 22.09.2019   1799 zł/os - ostatnie miejsca
  cena katalogowa 2 899 zł/os

PROGRAM

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Nowego Sadu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Serbię w kierunku bułgarskiej stolicy. Przyjazd do Sofii – malowniczo położonej u stóp masywu gór Witosza. Objazd miasta autokarem, a następnie spacer eleganckim bulwarem Witosza i brukowanymi, zabytkowymi uliczkami. Zobaczymy główne zabytki miasta: neoklasycystyczny budynek Teatru Narodowego, Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Archeologiczne, Pałac Prezydencki. Zajrzymy także do pięknej Cerkwi Świętej Niedzieli. Przejazd do hotelu w okolicach Sofii, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku bułgarskiego wybrzeża. Po drodze krótka wizyta w Wielkim Tyrnowie, jednym z najstarszych bułgarskich miast, atrakcyjnie położonym na wzgórzach oddzielonych od siebie rwącą rzeką Jantrą. Lokalizacja miasta wymusiła szczególną, wyjątkowo ciasną zabudowę, sprawiając wrażenie, iż domy stoją jeden na drugim. Oprócz zabudowy mieszkalnej z XVIII/ XIX wieku zobaczymy ruiny zamku i obwarowań tworzące dawny kompleks twierdzy Carewec. Następnie kontynuacja przejazdu do Złotych Piasków. Przyjazd do hotelu położonego w spokojnej dzielnicy Czajka, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Warny, spacer i zwiedzanie miasta uznanego za letnią stolicę kraju: Katedralna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, Mauzoleum Warneńczyka. Następnie relaks w Parku Nadmorskim – wizytówce miasta, ze słynnym deptakiem i dobrze zagospodarowaną plażą miejską. Tu znajdują się liczne atrakcje turystycznie, a przy wejściu do parku uwagę zwraca zegar słoneczny. Następnie przejazd do położonego nieopodal Warny Kamienneg Lasu – miniaturowej, piaszczystej pustyni, gdzie podziwiać będziemy zgrupowania gładkich i foremnych kamiennych kolumn i innych form skalnych. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wycieczce fakultatywnej na półwysep Kaliakra, który przyciąga turystów tajemniczymi skałami i malowniczymi lagunami oraz do portowego miasteczka Bałczik, słynnego z letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii i wspaniałych ogrodów, z blisko czterema tysiącami gatunków roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Kolacja i nocleg w hotelu.
6 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na południe bułgarskiego wybrzeża w okolice Słonecznego Brzegu – kolejnego znanego bułgarskiego kurortu. Po drodze postój w zabytkowym Nessebarze – najstarszym bułgarskim miasteczku, wpisanym na listę UNESCO. Spacer wąskimi, krętymi uliczkami i podziwianie zabytkowej starówki i portu. Czas wolny na zakupy na licznych straganach z rękodziełem i pamiątkami. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Sozopola, jednego z najstarszych bułgarskich miast, fantastycznie położonego na urwistym klifie nad brzegiem morza. Spacer uliczkami Starego Miasta i podziwianie jego starożytnych zabytków. Po drodze panoramiczny przejazd przez Burgas. To położone nad morzem i otoczone jeziorami duże miasto jest ważnym ośrodkie turystycznym, kulturalnym i przemysłowym. Znajduje się tu również ważny port rybacki. Po powrocie do hotelu czas wolny na wypoczynek nad morzem, kolacja i nocleg.

8 dzień:
Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym. Dla chętnych możliwość uczestnictwa wycieczce fakultatywnej: Fish Picnic – rejs statkiem po morzu połączony z degustacją ryb. Kolacja i nocleg w hotelu.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Serbii. Po drodze krótki postój w Płowdiw – jednym z najstarszych bułgarskich miast. Podziwiać tu będziemy pozostałości murów rzymskich i czynny do dziś teatr rzymski oraz zabytki reprezentujące różne kultury i religie. Następnie kontynuacja przejazdu w kierunku Serbii. Nocleg i kolacja w hotelu okolicy Paracina.
10 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę stolicy Serbii – jednego z najstarszych miast Europy. Przyjazd do Belgradu – miasta kontrastów i zróżnicowanej architektury, malowniczo położonego przy ujściu Sawy do Dunaju. Zwiedzanie Starego Miasta i górującej nad nim majestatycznej twierdzy Kalemegdan - najstarszego zabytku miasta, którego korzenie sięgają III w p.n.e. Zobaczymy także: cerkiew Świętego Sawy – jedną z największych cerkwi prawosławnych na świecie, budynek Parlamentu, Teatru Narodowego i Bramę Triumfalną. Po zwiedzaniu przejazd na Węgry. Przyjazd do urokliwej miejscowości Pecz. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
11 dzień:
Po wczesnym śniadaniu spacer po Peczu – zobaczymy jego zabytki (niektóre wpisane na listę UNESCO): m.in.: meczety i łaźnie z czasów tureckich, katedrę z czterema wieżami, wczesnochrześcijańskie katakumby i muzea. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazdu przez Węgry, Słowację i Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

ZAPEWNIAMY

• zakwaterowanie : 10 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 w okolicach Nowego Sadu, 1 w okolicach Sofii, 3 w Złotych Piaskach, 3 w okolicy Słonecznego Brzegu, 1 w okolicach Belgradu, 1 na Węgrzech. Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Nad Morzem Czarnym hotel z basenem, położony maksymalnie 400 m od morza.
• wyżywienie: 10 śniadań w formie bufetu, 10 obiadokolacji.
• transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
• ubezpieczenie NNW i KL : Signal Iduna S.A.
• realizację programu turystycznego, opiekę pilota oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwrarancyjny.

Dodatkowow płatne

• 100 euro/os - opłata związana z realizacją programu : bilety wstępu do zwiedzanych zgodnie z programem obiektów, taksa klimatyczna, obsługa przewodników lokalnych - płatne pilotowy wycieczki.

• dopłata do pokoju 1 - osobowego - 700 zł/osobę/pobyt.

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.

Miejsca wsiadania i dopłaty:

Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
101 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
02:00 100 zł  23:50
102 Łódź
ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)
03:40 80 zł  22:15
103 Piotrków Trybunalski
ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1
04:10 80 zł  21:30
104 Radomsko
ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)
04:40 50 zł  20:45
105 Częstochowa
al. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)
05:30 50 zł  20:15
106 Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's
06:20 30 zł  19:15
201 Poznań
ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP
00:15 150 zł  01:30* następnego dnia
202 Leszno
ul. Zygmunta Starego 1, parking przy Hali Trapez (na końcu ul. Zygmunta Starego)
01:45 130 zł  00:15* następnego dnia
203 Wrocław
ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11
03:30 100 zł  22:30
204 Opole
ul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)
05:00 50 zł  21:00
205 Gliwice
ul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell
06:00 30 zł  20:00
301 Kraków
ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)
05:30 50 zł  20:30
001 Katowice
ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy
07:00 0 zł  19:00
002 Tychy
ul. Generała de Gaulle'a 2, parking dla autokarów przy Stadionie Zimowym
07:20 0 zł  18:40
003 Bielsko-Biała
ul. Warszawska 7, dolna płyta Dworca PKS
08:00 0 zł  18:00

 

  • * W związku z ustawą powołującą do życia w dniu 26.11.2016 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny każdy uczestnik zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10 zł/os. przy rezerwacji imprezy turystycznej i zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie będzie możliwe wystawienie faktury na kwotę przeznaczoną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda