GRECJA Riwiera Olimpijska - Profesjonall - Twoje biuro podróży

Zapraszamy po katalogi wypoczynku 2018.

 

Skorzystaj z wielu promocji.

 

GRECJA Riwiera Olimpijska

Czy wiesz, że...
- w Atenach mieszka prawie 40% populacji całej Grecji
- Ateny należą według Światowej Organizacji Zdrowia do najhałaśliwszych metropolii świata
- prądy morskie w Kanale Korynckim zmieniają kierunek, co 6 godzin, jednak ich prędkość nigdy nie przekracza 3 węzłów
- Kanał Koryncki nie posiada śluz, ponieważ uznano, że pływy praktycznie nie występują na tym obszarze
- Meteory - współcześnie tylko sześć klasztorów jest zamieszkanych i toczy się w nich normalne życie monastyczne. Są to cztery klasztory męskie i dwa żeńskie
- Epidaurus to jedno z najbogatszych i najładniejszych odkryć archeologicznych, w którym znajduje się odrestaurowany starożytny teatr. Tutaj odbywają się przedstawienia podczas letniego ateńskiego festiwalu teatralnego
- w Mykenach znajdują się najważniejsze wykopaliska archeologiczne na Peloponezie. W tym miejscu znaleziono kiedyś 14 kg złota w kształcie masek pogrzebowych, z których jedna należała do króla Agamemnona
- w 1987 roku Delfy zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. To prastare antyczne miasto u stóp Parnasu. Zjeżdżali się tu wielmożni, ale i biedni tułacy z wszystkich krańcow Grecji, aby otrzymać radę od kapłanki Pytho ze słynnej wyroczni.

ZAKWATEROWANIE

Hotel***/**- w trakcie pobytu na Riwierze Olimpijskiej zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach **/*** położonych na peryferiach miast.

 

terminy

cena

 

03.06 - 14.06 .2018

28.09 - 09.10 .2018

od 1599 zł /os

od 1599 zł /os
 

WYŻYWIENIE

BB - serwowane śniadania.

Należy obligatoryjnie wykupić obiadokolacje - cena 90 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

PROGRAM

1 DZIEŃ

•   wyjazd z Polski i przejazd przez Czechy, Austrię, Węgry i Serbię, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ

dalszy przejazd do Grecji. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej w godzinach wieczornych, nocleg;

3 - 6 DZIEŃ

•   odpoczynek na Riwierze Olimpijskiej, plażowanie, kąpiele morskie;

•   wieczorek taneczny i udział w wycieczkach;

7 DZIEŃ

•  po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego - METEORA. W drodze zobaczymy cudowne źródło przy kościółku “Święty Piątek” Agia Paraskiewi. Zwiedzanie klasztorów, miejsca kultu, tradycji i tożsamości narodowej Grecji. Klasztory umiejscowione na szczytach skał, do których mnichowie przed laty mogli się dostać jedynie przy użyciu lin. Z ciekawostek warto nadmienić, że Meteory były scenerią do jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Po zwiedzeniu przejazd widokową trasą przez góry Parnas do Delf. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8 DZIEŃ

•  po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie DELF - archaicznego ośrodka kultu - sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina, na środku którego, zgodnie z historią, stał blok marmuru oznaczający środek ziemi, zwany Omphalos czyli “pępek ziemi”, tu również biło święte źródło. Następnym punktem zwiedzania będzie święte źródło Kastalia. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Peloponezu do miejscowości położonej przy Kanale Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 DZIEŃ

•  po śniadaniu przejazd KANAŁEM KORYNCKIM na Peloponez oraz zwiedzanie małęj Argolidy, tj: EPIDAUROS z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. widzów o fenomenalnej akustyce, zwiedzanie Muzeum, następnie przejazd do NAPFPLIO pierwszej stolicy niepodległej Grecji. W dalszym programie zwiedzania, zataczając małą pętlę peloponezką, przejazd do MYKEN i zwiedzanie ruin miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. W drodze do hotelu zobaczymy pozostałości twierdzy KORYNT, nocleg.

10 DZIEŃ

•  po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do ATEN. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa , Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie - Akropol Aeropag, następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. W drodze powrotnej na Riwierę Olimpijską zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa.
Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze, nocleg. 

11 DZIEŃ

•  po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

12/13 DZIEŃ

•  przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy do Polski.

ZAPEWNIAMY

•    transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc), obsługa 2 kierowców;
•    zakwaterowanie: 3 noclegi podczas zwiedzania oraz 6 noclegów na riwierze;
•    wyżywienie - 9 śniadań serwowanych;
•    opiekę licencjonowanego pilota-rezydenta;
•    zwiedzanie zgodnie z opisem w programie;
•    podatek VAT.

DODATKOWO PŁATNE

•    80 euro /os opłata klimatyczna i realizacja programu płatna po przyjeździe do hotelu.
•    60 zł/os podstawowe ubezpieczenie NNW/KL.

Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce za dopłatą - informacja w biurze.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – obowiązuje dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda