MAZURY NA ŻAGLACH - Profesjonall - Twoje biuro podróży

Zapraszamy po katalogi wypoczynku 2018.

 

Skorzystaj z wielu promocji.

 

MAZURY NA ŻAGLACH

Mazury to wyjątkowa kraina, która ze względu na okazałe lasy i piękne jeziora jest miejscem idealnym na przeżycie wakacyjnej przygody. To również najlepsze miejsce, by przyjechać na obóz żeglarski i zyskać nowe umiejętności, które pozwolą na samodzielne pływanie jachtem i poznawanie piękna przyrody z perspektywy wody. Zapraszamy na dwutygodniowe obozy, w trakcie których doświadczeni, pełni pasji specjaliści pomogą Ci wkroczyć w nieznany świat i nauczą Cię pływania, a także zdobywania kolejnych wodnych szlaków.

Możesz liczyć na niezapomniane wrażenia i efektywną naukę, która odbywać się będzie wśród nowo poznanych, wspaniałych osób oraz wykwalifikowanych instruktorów. Ogniska, szanty, piękno przyrody – wszystko to, by cieszyć się wyjątkowymi wakacjami i jednocześnie poznawać tajniki żeglarstwa.

Od 1995 roku patent otrzymało od nas trzy tysiące obozowiczów – polecamy Ci dołączenie do nich i przeżycie wyjątkowej przygody!

 

WIEK UCZESTNIKÓW

12 - 18 lat

ZAKWATEROWANIE

 • 4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jezior Roś – całkowicie umeblowane, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Każdy uczestnik otrzymuje prześcieradło, poduszkę, koc. Śpiwór zabierz ze sobą.
 •  4-5 osobowe pokoje w Stanicy Żeglarskiej – w nowo-wybudowanym obiekcie na terenie ośrodka nad brzegiem jeziora Roś. Duże, przestronne pokoje, w pełni umeblowane, w każdym pokoju prywatna łazienka z prysznicem. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora. W utrzymaniu porządku w pokojach pomagają panie pokojowe. Dopłata 300 zł.

 

WYŻYWIENIE

Dania przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food.  Pełne składające się z:

 • śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
 • II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna- butelka, owoc lub słodka bułka),
 • obiadu (zupa, drugie danie, kompot) oraz
 • kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).

Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Na życzenie opiekunów serwujemy również dania wegetariańskie, dietetyczne, dostosowujemy menu do alergików. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej

terminy

ceny


zakwaterowanie

24.06 - 07.07. 2018

08.07 - 21.07. 2018

22.07 - 04.08. 2018

05.08 - 18.08 .2018

1649 zł/os

1949 zł/os

w domkach letniskowych

pokoje z łazienkami w Stanicy Żeglarskiejorodek Camp Pisz 1

PROGRAM

Program obozu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne.

Zakres szkolenia:

 • Informacje o budowie jachtu jego przeznaczeniu
 • Ratownictwo, Locja, Meteorologia, Teoria żeglowania, Budowa jachtu, Etyka i Etykieta, Przepisy śródlądowe i morskie,
 • Szkolenie z prac bosmańskich
 • Nauka manewrowania jachtem żaglowym : ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, dryf, podejście do boi, podejście do kei, podejście do człowieka za burtą
 • Zachowanie bezpieczeństwa na wodzie i lądzie

Zajęcia odbywają się w  grupach/wachtach zgodnie z planem dnia oraz programem szkoleniowym na stopień żeglarza jachtowego. Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Blok programowy obejmuje około 70 godzin zajęć praktycznych oraz 15 godzin zajęć teoretycznych w okresie 13 dni, zakończony egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek, oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy chrzest żeglarski.

HARMONOGRAM DNIA*:

 • 07:45 pobudka
 • 08:00 apel
 • 08:30 śniadanie
 • 09:15 zajęcia żeglarskie na wodzie
 • 13:30 obiad
 • 15:00 zajęcia żeglarskie na wodzie
 • 18:30 kolacja
 • 20:00 wykłady, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke
 • 22:00-07:00 CISZA NOCNA

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

KADRA:

Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego, instruktorzy żeglarstwa, wychowawcy -pełniący również rolę sterników na jachtach żaglowych oraz animatorów (1 na 5 uczestników obozu żeglarskiego).

W CENIE ZAWARTE

•    transport autokarem, busem lub pociągiem - dojazd za dodatkową opłatą;
•    zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z opisem;
•    realizacja programu szkoleniowego zgodnie z PSW zakończona egzaminem na patent - certyfikat PSW I/II/III klasy;
•    zajęcia praktyczne i tearetyczne, instruktorów wyszkolenia żeglarstwa deskowego PZŻ; 
•    ogniska, dyskoteki, wycieczki piesze, nauka szant, gry terenowe i zaspołowe, spływ po jeziorze Roś;
•    opiekę pedagogiczną i medyczną;
•    ubezpieczenie NNW i KL.

DODATKOWO PŁATNE  

 • dojazd uczestników do ośrodka (informacje w biurze);
 • opłąta do kasy lkomisji egzaminacyjnej za egzamin - 125 zł/os po okazaniu legitymacji szkolnej, 250 zł bez legitymacji;
 • opłaty za wydanie patentu/certyfikatu - 25 zł ze zniżką, 50 zł/os bez znizki;
 • zajęcia fakultatywne : wycieczka do Parku Wodnego TROPIKANA w Mikołajkach - 30 zł/os (uczestnicy do 14 lat), 45 zł/os (uczestnicy powyżej 14 lat).
agle szkolenie Camp Pisz

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:

Umiejętność pływania wpław. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, legitymację szkolną, śpiwór (przy zakwaterowaniu w domku letniskowym), kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem UV,buty z miękką podeszwą, ciepłe okrycie (sweter, bluzę), czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, klapki, ręcznik, coś do pisania (zeszyt, długopis), książeczkę żeglarską (jeśli posiadasz),

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

FAKULTATYWNIE PODCZAS OBOZU:

ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO

Zdobądź dwa patenty za jednym zamachem

Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.

Cena za szkolenie: 450 zł,

Cen za egzamin: 125 zł,

Wymagania: 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.ukończone 14 lat w dniu egzaminu.

Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu.

Przedstawione programy mają charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji uczestników.
Oferta zawarta na portalu nie jest ofertą w ścisłym rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny poszczególnych imprez są uzależnione od aktualnego kursu euro i dolara w dniu dokonania rezerwacji i mogą różnić się od przedstawionych w portalu.

Oferta jest własnością BOT PROFESJONALL i jest chroniona prawami autorskimi.

 

GWARANTUJEMY BEZPIECZNE WAKACJE

gothaer - Dobre ubezpieczenia dla naszych klientów


WSPÓŁPRACA


allitaliaairlingusbritishplllot
lufthansaryanturkishwizz

polferiesstena
7islandsactivetalmaturbestrisenbutcomfortceasy-travel
eximfunclubgandalf-travelkonsorcjumlekierlogosOK-Tours
oskarnethpbpskarpawatrawygoda